Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Jędrzejowska – GRYF”
działająca na terenie gmin: Jędrzejów, Małogoszcz, Sędziszów, Imielno, Nagłowice, Oksa, Słupia Jędrzejowska, Sobków, Wodzisław.
Ogłasza nabór wniosków o powierzenie grantu na operacje w ramach Przedsięwzięcia 1.2.3 Integracja międzypokoleniowa w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Wnioski o przyznanie pomocy można składać w terminie: od 13 lutego 2017r. do 27 lutego 2017 r.
Wnioski należy składać bezpośrednio w Biurze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Ziemia Jędrzejowska – GRYF”, od poniedziałku do piątku w godz. 730 – 1430. Ostateczny termin składania wniosków upływa 27 lutego 2017 roku o godzinie 1430. Wniosek o przyznanie pomocy należy złożyć na obowiązującym formularzu wraz z wymaganymi załącznikami.
Planowane do osiągniecia w ramach projektu grantowego cele i wskaźniki:
Celem naboru jest wyłonienie operacji, które w największym stopniu przyczynią się do osiągnięcia celów i realizacji założeń Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Ziemia Jędrzejowska – GRYF.
Wzór wniosku grantowego, wzór umowy powierzenia grantu, wzór wniosku o płatność/sprawozdania końcowego z realizacji zadań wynikających z projektu grantowego, kryteria wyboru grantobiorców, procedura oceny i wyboru grantobiorców w ramach wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020 oraz LSR dostępne są na stronie LGD – www.lgdjedrzejow.pl oraz do wglądu w Biurze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Ziemia Jędrzejowska – GRYF” – ul. Armii Krajowej 9, 28-300 Jędrzejów, od poniedziałku do piątku w godz. 730–1530.
Wysokość dostępnych środków na operacje grantowe w ramach naboru nr 2/2017/G z przedsięwzięcia 1.2.3 Integracja międzypokoleniowa wynosi ogółem 150 000,00 złotych.
Poziom dofinansowania:
Poziom dofinansowania wynosi do 100% kosztów kwalifikowanych
Minimalna wysokość pomocy przyznanej na jeden projekt grantowy wynosi
5 000,00zł
Maksymalna wysokość pomocy przyznanej na jeden projekt grantowy wynosi
5 600,00zł
Podmiotami uprawnionymi do złożenia wniosku o udzielenie wsparcia w ramach naboru 2/2017/G na Przedsięwzięcie 1.2.3 Integracja międzypokoleniowa spełniające warunki określone w Rozporządzeniu:
Wnioskodawca może ubiegać się o wsparcie na realizację operacji spełniającej warunki określone w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, ustawie o RLKS, Rozporządzeniu, LSR Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 24 września 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 (Dz. U. poz. 1570 z późń zm.) oraz Regulaminie naboru.
Planowane do realizacji w ramach projektu grantowego zadania: szkolenia, kursy, warsztaty, spotkania integracyjno – aktywizujące, konkursy.
Zakres tematyczny projektu grantowgo ma dotyczyć wydarzeń angażujących osoby młode i osoby w wieku senioralnym w rozwiązywanie lokalnych problemów.
Złożone wnioski grantowe sprawdzane są przez pracownika Stowarzyszenia pod względem formalnym na podstawie Karty weryfikacji formalnej wniosku grantowego. W przypadku stwierdzenia we wniosku grantowym braków formalnych lub oczywistych omyłek wnioskodawca wzywany jest do uzupełnienia wniosku grantowego lub poprawienia oczywistej omyłki w terminie pięciu dni roboczych od dnia otrzymania wezwania, o którym mowa powyżej, pod rygorem pozostawienia wniosku grantowego bez rozpatrzenia. Uzupełnienie wniosku grantowego lub poprawienie w nim oczywistej omyłki nie może prowadzić do jego istotnej modyfikacji. Pozostawione bez rozpatrzenia pozostają również wnioski grantowe, które nie zostały uzupełnione/poprawione w zakresie wskazanym w wezwaniu, o którym mowa powyżej.
Ocena punktowa dokonywana jest w oparciu o: Kryteria wyboru dla przedsięwzięć: 1.2.2. Organizacja szkoleń i spotkań integracyjno aktywizujących dedykowanych osobom z grup defaworyzowanych, 1.2.3. Integracja międzypokoleniowa, 1.2.4. Młodzi rodzice na rynku pracy, 1.3.2. Promocja obszaru LGD w tym promocja produktów i usług lokalnych, 1.3.3 Zachowanie dziedzictwa lokalnego, 1.3.4. Wzmacnianie świadomości ekologicznej mieszkańców obszaru LGD stanowiące załącznik do regulaminu naboru.
Wnioskodawca zobowiązany jest złożyć w ramach naboru wypełniony wniosek wraz z wymaganymi załącznikami. Niezależnie od powyższego, w związku z weryfikacją przez LGD warunków udzielenia wsparcia i spełnienia kryteriów wyboru, należy złożyć następujące dokumenty: porozumienie partnerskie z wyszczególnionymi zadaniami dla każdego partnera – wyłącznie w przypadku realizacji operacji wspólnie z partnerem – oryginał / kopia potwierdzona za zgodność z oryginałem przez pracownia Biura LGD, deklaracja o zmniejszeniu kwoty dofinansowania przez wnioskodawcę.
Poza ww. dokumentami należy załączyć wszystkie dokumenty stanowiące załączniki do wniosku o przyznanie pomocy, które potwierdzają spełnianie przez Wnioskodawcę i operację objętą wnioskiem o przyznanie pomocy warunków przyznania pomocy określonych w obowiązujących przepisach prawa oraz inne dokumenty potwierdzające spełnianie kryteriów wyboru operacji.
1.2.3 Regulamin naboru wniosków
Procedura oceny i wyboru grantobiorców.
Załącznik nr 1 Karta weryfikacji formalnej wniosku grantowego
Załącznik nr 2 Oświadczenie o bezstronności
Załącznik nr 3 Wniosek o powierzenie grantu
Załącznik nr 4 Wzór umowy powierzenia grantu
Załącznik nr 5 Wniosek o płatność sprawozdanie
Załącznik nr 6 Karta oceny zgodności wniosku granatowego
Oświadczenia właściciela nieruchomości